Články


Fisker Karma

2011-04-04 Přečteno: 725x

Neznámá značka?

Pátráte marně v paměti a snažíte se vzpomenout, co je vůbec Fisker za společnost? A jaké pak může mít auto, když o něm vůbec není slyšet? Možná je pro mnohé překvapením, že Fisker Karma patří mezi čtyřdveřová sportovní kupé s originálním a lehce agresivním vzhledem. Není mu však cizí ani šetrnost k přírodě.

Konečně vyráběn sériově

Koncept vozu byl přitom vytvořen poměrně dávno, již před více než třemi lety a první produkční verze spatřila světlo světa o rok později. Přesto však stále nebyla žádná sériová výroba v dohledu. To se teď naštěstí změnilo a již brzy by mohli být první sériově vyráběné kusy na trhu.

Elektromotor i benzinový pohon

Pod kapotou automobilu se nacházejí lithium – iontové baterie, které mají kapacitu 20 kWh a slouží jako zásobárna elektřiny pro dva elektromotory s výkonem 300 kW. Z klidu na 100 km / h zrychlí Karma za 5, 9 sekundy. Vůz umí jet rychlostí až 200 km / h a s elektrickým pohonem ujet 80 km. Nemusíte se však obávat, v případě potřeby se zapojí benzinový dvoulitrový motor Ecotec s výkonem 260 koní. Průměrná spotřeba je 2, 4 litru na 100km.

Ladný exteriér

Fisker Karma má velice vydařený design, jeho protáhlý oblý tvar zlepšuje aerodynamické schopnosti, přesto však na voze nenajdete žádné rušivé prvky. Velice zajímavé jsou i originálně řešené zadní světlomety. V kombinaci s dostatečně velkými lesklými koly pak vůz působí velice elegantně.

Luxus v interiéru

Interiér také není ochuzen, vnitřek je tvořen luxusním čalouněním z kůže, které jen tak někde neuvidíte. Příznivá je také cena, která by neměla překročit 80 tisíc euro. Ačkoliv je tato značka takřka neznámá, zdá se, že může směle konkurovat zvučným jménům jako je Porsche, Maserati či Aston Martin.

 

Zdroj : www.sportscarmonitor.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články