Články


Infiniti G37 Coupe S jako rally safety car

2011-04-14 Přečteno: 1 585x

Expanze do rally světa

S vozy Nissan a speciálně s modelem Infiniti se v rally světě příliš často nesetkáme. Nyní však nastane nečekaná změna, neboť se japonský výrobce automobilů rozhodl do závodního nadšení zapojit a model Infiniti G37 Coupe S se tak stane součástí španělského mistrovství.

Pouze jako safety car

Nečekejte však, že ho uvidíte soupeřit v prachu s ostatními vozy - Infiniti G37 Coupe S se stane speciálním oficiálním bezpečnostním vozem v SRC. Je dobrou zprávou, že se do rally zapojují stále nové a nové značky i model automobilů, nechme se však překvapit, jak jako safety car obstojí.

Vylepšený podvozek

Aby se vyrovnalo s nástrahami, které ho na trati čekají, bylo Infiniti G37 Coupe S vybaveno novým podvozkem a změnilo se i zavěšení kol. Přidány byly také nové Bilstein tlumiče, vylepšeny brzdové destičky, přidány dodatečná světla, siréna i bezpečnostní klec. Nechybí samozřejmě ani závodní sedačky Sparco a bezpečnostní pásy, hasicí přístroj či dokonale přilnavé pneumatiky Michelin schopné vzdorovat maximálnímu zatížení.

Kvalitní GPS navigační systém

Nebyla podceněna ani oblast komunikace – do vozu byl přidán moderní GPS navigační systém, ale také dostatek komunikačních zařízení, které jsou zde pro případ nouze. Předejít by se tak mělo všem nehodám, ať již méně či více závažným.

Motor jako u standardní verze

Safety car Infiniti G37 Coupe S bude poháněn standardním V6 motorem s 24 ventily o zdvihovém objemu 3696 ccm. Motor se připojuje k šestistupňové manuální převodovce. Celkový výkon tohoto automobilu je 320 koňských sil.

Ukáže se, jestli se osvědčí

Ačkoliv Infiniti není typickým vozem rally závodů, uvidíme, jestli se dokáže osvědčit i v náročném terénu alespoň jako safety car. A kdo ví, možná se budeme do budoucna s tímto modelem setkávat častěji – tentokrát však již mezi ostatními závodníky.

 

Zdroj : www.cardesignnews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články