Články


Venom GT

2011-03-24 Přečteno: 705x

Nový supersport

Hennessey Performance konečně odtajnilo oficiální údaje o supersportovním voze Venom GT, založeném na Lotusu Elise a vyrobeném v pouhém počtu 10 kusů. Čtyři kusy jsou již navíc zamluvené.

Velký výkon

Venom GT je poháněn přeplňovaným 6,2 litrovým LS9 V8 motorem, který byl v minulosti využit například u Corvetty ZR1. Motor nabízí sílu 725 koní, pokud by Vám to však nestačilo, můžete si pořídit verzi s turbem, která pak dokáže vyprodukovat pěkných 1000 a 1200 koňských sil. Pohotovostní hmotnost vozu nepřesahuje 1220 kg, maximální rychlost je 320 km / h. Palivová nádrž pojme 70 litrů paliva. Zrychlit z klidu na 100 km / h by měl vůz za 2, 9 sekundy.

Zajímavý design

Na karoserii i kola byla použita převážně uhlíková vlákna. O brzdy s 6 – pístovými třmeny vpředu a 4 – pístovými třmeny vzadu se postarala společnost Brembo. Délka automobilu je 4655 mm, rozvor je 2800 mm. Po designové stránce se vůz také vydařil, jeho aerodynamický tvar dává tušit, že se nejedná o obyčejný vůz. Zajímavě působí také velké zadní křídlo, které má však i praktickou funkci.

Dostatek funkcí

Ve Venomu GT není ani nouze o funkce, automobil disponuje programovatelným systémem kontroly trakce, CFD či aktivním aero systémem s nastavitelným zadním křídlem a odpružením, díky kterému můžete měnit světlou výšku vozu v závislosti na rychlosti a jízdních podmínkách.

Společnost buduje prodejní síť

Hennessey Performance má v plánu vytvořit síť prodejců a distributorů Venom GT na Středním východě, v Evropě, Rusku, Austrálii i Asii. Jak už bylo zmíněno, výroba byla omezena na pouhých 10 vozů ročně, máte – li o tento vůz zájem, měli byste si pospíšit.

 

Zdroj : www.topspeed.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články